Streszczenie prelekcji “Moc i zdrowie jest w Tobie!”

PROGRAM KONFERENCJI – Streszczenia prelekcji:

Sesja I: Ciało

10:00 – 10:30

Lidia Trawińska – Zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej i personalizowanej diety do skutecznego leczenia chorób z autoagresji – studium przypadku - Łuszczyca i AZS.

Dietetyk Kliniczny, założycielka Innowacyjnego Centrum Medycznego VIMED. Pionierka Personalizowanej Medycyny Stylu Życia, opartej na diagnostyce ukrytych alergii i nietolerancji pokarmowych oraz diagnostyce genetycznej.  Zmienia podejście Polaków do stylu życia, zwłaszcza przyrządzania zdrowych, prostych i jednocześnie smacznych posiłków, obalając mity dotyczące odżywiania. Autorka wielu publikacji o zdrowym odżywianiu, a także współautorka i recenzentka książek o żywieniu i zdrowiu. Otrzymała tytuł „Businesswoman Roku 2013” w kategorii „Skuteczny Dietetyk”.

Nie trać nadziei- łuszczyca da się leczyć naturalnie.

AZS u dzieci- leczenie naturalne daje szansę rodzicom na normalne życie.

Wykorzystanie najnowszych , naturalnych metod leczenia – matki opowiadają historie swoich chorych dzieci.

10:30 – 11:00

Dr inż. Agnieszka Gębusia – Ciało, myśli, emocje… - holistyczna profilaktyka zdrowia.

W podejściu holistycznym do zdrowia ważne są wszystkie aspekty, które na nie wpływają. Dobre samopoczucie i zdrowie to przejawy Twojego stanu wewnętrznej równowagi, które wspierasz włączając odpowiednie oczyszczenie, odżywienie i nawodnienie ciała, zapewnienie mu właściwej aktywności fizycznej, zrównoważenie stanu emocjonalnego przez zbudowanie pięknej relacji ze sobą i swoim otoczeniem. Świadomie obserwuj swoje przekonania, właściwie wybieraj kim i czym się otaczasz, miej uważność dla swoich emocji. Wszystko to się przenika i kształtuje Twoje zdrowie. Przyjdź, posłuchaj i dowiedz się jak możesz wspierać swoje zdrowie świadomie i podświadomie.

11:00 – 11:30

Ania Rodziewicz – Terapia czaszkowo-krzyżowa jako narzędzie wsparcia medycyny akademickiej.

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa jest naturalną metodą przywracającą homeostazę. To techniki, które korygują zakłócenia rytmu czaszkowego i przywracają zdolność samoleczenia. Jest delikatną i nieinwazyjną formą terapii manualnej, która może poprawić naturalne możliwości samoregulacji i zdrowienia organizmu oraz zapewnić ulgę szerokiej gamie dysfunkcji i problemów bólowych. TCK opiera się na założeniu iż matrycę zdrowia każdy z nas nosi w sobie, pracą zaś terapeuty jest kreowanie przestrzeni i wzmacnianie istniejących w ciele zasobów dla zapoczątkowania procesu zdrowienia. Terapia czaszkowo-krzyżowa jest dla wszystkich, dzieci i dorosłych, w stanach zdrowia i choroby.

11:30 – 12:00

Justyna Salomonowicz-Gustaw – Znajdź swoją równowagę – dieta, relaksacja, uważność – jak zrozumieć potrzeby swojego ciała i na nie odpowiedzieć.

Dietetyk, coach zdrowia , socjolog,  instruktor jogi i relaksacji akademickiej, konsultant Ajurwedy, trener, założycielka Kodu Równowagi. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto (PSCH Hashimoto). W swojej pracy łączy różne podejście, aby umożliwić odzyskanie równowagi hormonalnej, fizycznej i psychicznej.

Justyna Salamonowicz-Gustaw Dietetyk, coach zdrowia, instruktorka jogi i relaksacji akademickiej, socjolog, konsultant Ajurwedy, trener, założycielka Kodu Równowagi. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hashimoto (PSCH Hashimoto). Specjalista w chorobie Hashimoto. Swoim pacjentom umożliwia odzyskanie równowagi hormonalnej, fizycznej i psychicznej. Pokazuje, jak poczuć się lepiej i stać się pięknym. Motywuje do zmiany. Swoim klientom zaleca zmianę sposobu odżywiania i trybu życia, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych i spowolnić procesy starzenia. Korzysta z wiedzy medycyny wschodu i najnowszych badań. Wspiera ideę slow life i idee mindfulness

www.kodrównowagi.pl

12:00 – 12:30

Karolina Basińska – Czy Twój kosmetyk jest bezpieczny? 

Karolina Basińska – kosmetolog, dietetyk kliniczny, zakochana w naturze. Prowadzi swój Gabinet Kosmetyki Naturalnej, w którym pomaga dbać o ich piękno i zdrowie. Troszczy się o swoich pacjentów poprzez holistyczne podejście do organizmu. Pracuje na własnych kosmetykach, które robi tuż przed zabiegiem.

Prelekcja będzie dotyczyła istotnego tematu toksyczności składników stosowanych przy produkcji kosmetyków. Co kryje się pod tajemniczymi nazwami takimi jak Propylene Glycol, Polisorbate-60? Opowie, jakich kosmetyków warto unikać i wyjaśni, dlaczego, opierając się o rzetelną wiedzę naukową. Wskaże Ci właściwą drogę do naturalnej domowej pielęgnacji, która będzie trwałą inwestycją w Twoje zdrowie. Będzie to dawka skoncentrowanej wiedzy o kosmetykach przekazana w przystępny i praktyczny sposób.

12:30 – 13:00

Ewa Julia CejnerOd uświadomienia do wyzdrowienia.

Chcesz wiedzieć jaki cel ma Twoja choroba? Co wyzwoliło w Twoim ciele zaburzenia? Jakie przesłanie ma Twoje schorzenie? Katalizatorem choroby jest szok psychiczny, charakteryzujący się konkretnymi przesłankami. Dowiedz się jak dezaktywować proces chorobowy i wrócić do zdrowia dzięki uświadomieniu sobie konfliktu emocjonalnego, który wywołał zaburzenie w organizmie. Jeżeli naprawdę chcesz rozwiązać swoje problemy zdrowotne to przyjdź, posłuchaj i sprawdź na sobie działanie Totalnej Biologii. Metody opierającej się na prawach natury, której podwaliny stworzył niemiecki lekarz dr Hamer, prekursor Nowej Medycyny.

13:00 – 13:30

Julia Trawińska – Czego nie dowiesz się od lekarza, czyli spersonalizowana medycyna przyszłości

Prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia, zarządza podmiotem leczniczym - Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab. Specjalizuje się w diagnostyce nutriimmunologicznej i nutrigenetycznej. Propagatorka Medycyny Stylu Życia, prawnik, psychodietetyk; współpracuje ściśle z ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce oraz we Włoszech, Austrii i USA. Założyła portal e-diagnostyka.pl, który pozwala na wykonanie z każdego miejsca w Polsce unikalnych badań umożliwiających personalizację leczenia, odżywiania, suplementacji i treningu, a także kosmetyków, w oparciu o indywidualną analizę genetyczną. Recenzentka książek o żywieniu i zdrowiu. Założycielka portalu www.leczenie.org

Jak przedłużyć życie w zdrowiu i utrzymać świetną kondycję psychofizyczną do późnej starości?

Jak korzystać z dobrodziejstw cywilizacji i ograniczyć jej negatywny wpływ na Twoje zdrowie?

13:30 – 14:30 

Sławomir Gęściak – Uwolnić ciało, Ucieleśnić duszę, czyli Ruch i Praca z Ciałem jako sztuka uzdrawiania. 

Poprzez taniec budzimy świadomość ciała, a poprzez ciało świadomość życia. Nasze ciało jest skarbnicą wiedzy, mądrości i tajemnic. Przez świadomy ruch budujemy z nim relację zaczynamy odkrywać siebie na nowo, doświadczając swojej prawdziwej istoty i natury. Odkrywając bezwarunkową wolność, miłość i spełnienie. To naturalna medycyna samopoznania, która pozwala nam sięgnąć do najgłębszej natury życia, bezpiecznie zanurzając się w naszą historię, uwalniając tłumione emocje, uczucia, energię i wypełniając tą przestrzeń mądrością i siłą twórczą. Poprzez ruch wsłuchasz się w potrzeby ciała, ducha i umysłu oraz poznać siebie, budząc świadomość siebie, doświadczając radości i ukojenia.

14:30 – 15:00   Przerwa obiadowa

 

Sesja II: Umysł

15:00 – 15:30

Andrzej Goc – Życie w zgodzie z sobą dzięki FRIS®.

Czym jest życie w zgodzie ze sobą? Każdy jest inny, ma swoją rację i swoje przekonania. Co zrobić abyśmy rozumiejąc innych mogli pozostawać sobą? Przez wszystkie lata mojej edukacji akademickiej i życiowej uczyłem się „siebie”…ale kosztem innych…albo uczyłem się innych…ale kosztem siebie. Co jest potrzebne, abyśmy świadomie mogli powiedzieć - „żyję w zgodzie z sobą?  To wystąpienie będzie zachętą do poszerzenia własnej perspektywy patrzenia poprzez znajomość stylów myślenia i działania, które możemy zdiagnozować przy wykorzystaniu polskiego narzędzia -FRIS®. Poznając je, osiągamy poziom synergii, gdzie 1+1=3; perspektywa patrzenia jest pełna a szacunek do drugiej odwzajemniony.

15:30 – 16:00

Elżbieta Strzyga-Zdanowska – Praca z podświadomością kluczem do szczęścia i spokoju wewnętrznego. 

To czego pragniesz znajduje się w Tobie – uwierz w siebie dzięki Hipnoterapii. Praca z podświadomością pomaga pokonać trudne sytuacje, doświadczenia i emocje. Dzięki tak skutecznej i głębokiej pracy możemy dotrzeć do źródła problemu, blokady który powoduje nasze zmartwienia, lęki ,fobie, choroby, uzależnienia, niskie poczucie wartości itp. Pomaga zwiększyć wiarę w siebie i nasze życie w świadomej codzienności. Dzięki hipnoterapii stajemy się bardziej szczęśliwi i odpowiedzialni za swoje myśli i uczucia. Wiemy co nami kieruje i dlaczego zachowujemy się dany sposób. To powoduje, że tworzymy głębokie i autentyczne relacje - zarówno z samym sobą, jak i innymi ludźmi.

 

16:00 – 16:30

Ewa Schmidt – Emocje decydują o wszystkim – życzenie jest rozkazem.

Prezentacja porusza wiele ważnych aspektów. Jednym z nich jest sposób w jaki ocena naszego zdrowia przekłada się na rzeczywisty jego stan. W jaki sposób myśli kierują procesami w naszym organizmie? Czym są zjawiska placebo i nocebo? Co mają wspólnego z naszym zdrowiem? Kolejnym omawianym zagadnieniem będzie: „Tu i teraz inaczej Obecność to jak przestać utożsamiać się z umysłem?”. Sprawdzimy, ile prawdy jest w tezie, iż umysł rządzi naszymi genami. O wzorcach myślowych i programach, zarządzaniu naszym umysłem i ciałem. Na koniec kilka słów na temat indywidualności życia każdego z nas, o tym jak jest ono niepowtarzalne.

16:30 – 17:00

Ksenia Baranik – Chirurgia Fantomowa - zabiegi bez skalpela. 

Terapeuta chirurgii fantomowej, matrycy energetycznej i synchronizacji kwantowej wg Franka Kinslowa. Współzałożycielka Anielskiej Duszy, gdzie pracuje się nad chorobami w ciele fizycznym jak również dolegliwościami związanymi z duszą. Prowadzi sesje indywidualne oraz warsztaty. Prywatnie pasjonatka pracy z Aniołami.

Chirurgia fantomowa to zaawansowana forma bioenergoterapii. To niekonwencjonalna metoda oczyszczania, naprawiania uszkodzeń i rekonstrukcji fantomu energetycznego ludzkiego ciała - czyli subtelnej struktury energo-informacyjnej, w której zapisane są wszystkie informacje o naszym aktualnym stanie fizycznym, emocjonalnym i mentalnym. Fantom jest energetycznym duplikatem ciała fizycznego - wszystkich narządów i tkanek. Chirurgią fantomową uzdrawiamy wszystkie poziomy ciała aurycznego. Nie jest ona tym samym, co uzdrawianie przez wizualizację i intencję, ale działa poprzez formy energii, dzięki czemu obejmuje więcej poziomów. Jest to po prostu wprowadzenie nowej informacji do matrycy energetycznej osoby.

Maciej Kowalski 

Uzdrawianie Duszy i Życia. Dusza jako brakujący element pełnego szczęścia. Współzałożyciel www.anielskadusza.pl gdzie prowadzi sesje indywidualne, grupowe oraz warsztaty

Uzdrawianie Duszy prowadzi do zharmonizowania wewnętrznego, wyciszenia nadmiaru negatywnych emocji, uzdrowienia w podświadomości wszystkich przyczyn powstawania dolegliwości czy problemów. A wszystko to dzięki prostej pracy z intencjami i odczuwaniem ciała.

17:00 – 18:00 

Ewa Gęściak – Uzdrawiająca moc dźwięku i wibracji.

Muzyka wibracyjna to naturalny masaż naszego ciała od wewnątrz. Dźwięki docierają do każdej komórki naszego ciała rozbijając blokady emocjonalne oraz energetyczne, rozluźniają oraz regenerują, relaksują oraz uzdrawiają. Fale dźwiękowe pracując na poziomie fizycznym uwalniają ciało od bólu, oczyszczają z toksyn, poprawiają odporność  a na poziomie duchowym – uwalniają od wszelkiego rodzaju ograniczeń, wyciszają oraz uspokajają.

Dźwięk jako naturalna medycyna znana od tysięcy lat powraca do łask a głównym jego celem jest przywrócić naturalną równowagę organizmu.

Zakończenie

No Comments Yet.

Dodaj komentarz

You must be Logged in to post a comment.